Czy kobiece startupy mają się dobrze? – gala finałowa programu akceleracyjnego „Biznes w kobiecych rękach 2016

Trzecia edycja programu akceleracyjnego prowadzonego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet „Biznes w Kobiecych Rękach” dobiega końca. Już w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia, odbędzie się uroczysta gala finałowa, na której zaprezentowane zostaną powstałe w programie firmy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także do tegorocznej edycji programu „Biznes w Kobiecych Rękach” zgłosiło się kilkaset chętnych kobiet, które miały pomysł na swój biznes. Do udziału zakwalifikowanych zostało 50 uczestniczek – wybranych podczas dwustopniowej rekrutacji. W pierwszym etapie przyjmowane były zgłoszenia poprzez formularz on-line dostępny na stronie www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl. Natomiast w drugim, wybrane kandydatki zapraszane były na pitching i rozmowy indywidualne. – Po dwóch udanych edycjach programu „Biznes w Kobiecych Rękach” zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej, ponieważ kobiecy biznes wciąż potrzebuje wsparcia. Podczas programu od samego początku czuwamy nad pomysłami uczestniczek i dbamy, aby w przyszłości poradziły sobie one w otoczeniu rynkowym i stały się realną konkurencją – mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

„Biznes w Kobiecych Rękach” to unikalny, jedyny w Polsce program akceleracyjny dla kobiet, które mają pomysł na biznes i chcą założyć swoją firmę w trakcie trwania programu. Uczestniczki przez siedem miesięcy przygotowują się do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa poprzez udział w warsztatach szkoleniowych SkillShare i indywidualnych konsultacjach, dopasowanych do potrzeb osób zakładających firmę (z zakresu zagadnień prawnych, księgowych, modeli biznesowych, marketingu itp.). Drugi filar programu, czyli półroczny mentoring biznesowy, realizowany jest przy wsparciu członkiń Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Polega on na indywidualnych spotkaniach uczestniczek z doświadczonymi kobietami sukcesu – bizneswomen, prowadzącymi z sukcesem swoje firmy lub liderkami z korporacji i organizacji. Ostatnim elementem są spotkania networkingowe, dzięki którym uczestniczki mogą się lepiej poznać, zainspirować albo nawiązać współpracę biznesową. Nowość wprowadzona w tej edycji to sesje w duchu storytellingu – Be the change.
W trakcie programu zakładane są mocne i stabilne firmy należące do różnych branż, dzięki czemu powstają przedsiębiorstwa zarówno ze strefy kreatywnej, edukacyjnej, jak i technologicznej. Podczas gali finałowej poznamy dokładny podział branżowy firm powstałych podczas tegorocznej edycji. Zaprezentowany zostanie także raport dotyczący przeżywalności firm, które zostały założone w ramach programu.

Program Biznes w kobiecych rękach Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet realizuje w partnerstwie z Citi Handlowy, Miastem Stołecznym Warszawa i DELab UW.
Program jest finansowany przez United Way Worldwide, dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

***
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma wymiany i nawiązywania kontaktów biznesowych dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich założeniu. To także miejsce spotkania dla kobiet, które są przedsiębiorcze, niezależnie od tego czy pracują na własny rachunek, czy są zatrudnione w korporacji, instytucji lub organizacji. Sieć wspiera dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet organizuje spotkania networkingowe, konferencje, szkolenia oraz programy akceleracyjne.

Więcej informacji: www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Pelc-Sławińska
Garden Of Words
Mail: a.pelc@gardenofwords.pl
Tel: 505 758 609