Invest in Spain – odbyły się pierwsze warsztaty Czas na Twój StartUP

11 maja w Warszawie w Społecznej Akademii Nauk, przy ul. Łuckiej 11 odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Czas na Twój StartUP – prezentujące szanse dla polskich startupów w Hiszpanii w postaci programu Startup Rising Spain.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 osób. Podczas pierwszej prelekcji, reprezentujący Społeczną Akademię Nauk dr Artur Fiks, przybliżył uczestnikom wyzwania związane z prowadzeniem własnego biznesu. Przekonywał, że przed podjęciem decyzji co do otworzenia własnej firmy, należy dobrze się przygotować i posiadać odpowiednie środki na rozwój biznesu. Podsumowując swoje wystąpienie wskazał, że tylko własny biznes i ciężka praca pozwolą realizować swoje marzenia i podnieść status społeczny.

Kolejna prelekcja poświęcona była „firmie na próbę” i poprowadził ją Michał Jeziorski – Prezes Fundacji Twój StartUP.  Opowiedział o zasadach współpracy z fundacją i szeregu możliwości jakie daje ona swoim beneficjentom. Kompleksowe wsparcie fundacji pozwala zmniejszyć ryzyko finansowe niepowodzenia pierwszego biznesu a tym samym weryfikację sensu jego działania w realnych warunkach rynkowych.

Gościem specjalnym wydarzenia był Martin Jerch, Dyrektor Departamentu Finansów i Relacji Inwestorskich ICEX Invest in Spain, który szczegółowo przybliżył idee i zasady korzystania z programu Startup Rising Spain. Przewidywany czas rozpoczęcia programu to przełom 2017/2018 zaś czas trwania programu to 6-9 miesięcy. Więcej informacji na stronie: http://www.investinspain.org/invest/en/resources/information-services/Rising-Startup-Spain/index.html 

Wg ankiety przeprowadzonej podczas spotkania 20% uczestników prowadzi już własny biznes, a 35% zamierza w niedalekiej przyszłości otworzyć swoja firmę. Istotnym jest fakt, iż 52% z nich uważa, że w Polsce niestety nie ma dogodnych i przyjaznych warunków dla prowadzenia własnego biznesu.

Cieszy nas fakt, ze 56% uczestników deklaruje zainteresowanie współpracą z naszą Fundacją. Być może, to właśnie ta grupa będzie zastanawiać się nad prowadzeniem swoich biznesów za granicami Polski np. w Hiszpanii?

Katarzyna Wicha-Gajek