Przedsiębiorcze mamy w Krakowie – podsumowanie spotkania

28 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyło się I spotkanie z cyklu Czas na Twój Startup! – przedsiębiorcze mamy.  
Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy jest się mamą na pełnym etacie, a czas na spokojną pracę pojawia się dopiero wieczorami — jak dzieci pójdą spać. Dlatego nasza Fundacja postawiła sobie za cel, zmotywowanie i pokazanie na konkretnych przykładach, że warto.

Do poprowadzenia prelekcji zaprosiliśmy „zawodowe” mamy, które prowadzą już własne biznesy aby podzieliły się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz wiedzą.

I tak, pierwszą prelekcję poprowadziła Katarzyna Biernacka z iMedia Solutions, www.imediasolutions.pl , która wyjaśniła jak za pomocą content marketingu zaistnieć w sieci z małym budżetem. Uczestnicy dowiedzieli się czym  właściwie jest content marketing, dlaczego i jak wykorzystać go do promocji swojej firmy. Katarzyna zaprezentowała również darmowe narzędzia pomocne w content marketingu oraz wytłumaczyła jak dotrzeć do potencjalnych klientów. Na koniec zdradziła — jak sprawić, żeby klient sam do nas trafił.

Kolejna prelegentka, Ewelina Smereczyńska, www.matkanomadka.pl prowadząca Projekt Matka Nomadka – opowiedziała uczestnikom jak pogodziła prowadzenie firmy z macierzyństwem. Stworzyła wyprawę Matka Nomadka na indonezyjską wyspę Bali dla rodzin z małymi dziećmi (do 6 miesięcy) ponieważ będąc matką i podróżniczką jednocześnie, łączy ze sobą te dwie sfery i wie, jak cennym i pięknym doświadczeniem jest wspólna podróż.

Uczestniczki spotkania dowiedziały się również jakie możliwości daje współpraca z naszą fundacją.

Partnerzy spotkania: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Koło Naukowe Personalni UEK, iMedia Solutions, matkanomadka.pl