Usługi

Osobowość prawna

Chcesz ograniczyć ryzyko, zminimalizować koszty stałe i poświęcić swój czas na realizację swojego autorskiego pomysłu na biznes? Korzystając z osobowości prawnej Fundacji jest to możliwe. Bez zbędnych formalności i przede wszystkim bez ryzyka.

Użyczenie osobowości prawnej w praktyce polega na tym, że osoba prowadząca swoją firmę pod Fundacją do realizacji tego przedsięwzięcia, korzysta z danych rejestrowych Fundacji. Jest samodzielnym przedsiębiorcą, który realizuje własny pomysł na biznes, ale w kwestiach formalnych posługuje się danymi rejestrowymi Fundacji (NIP, REGON, KRS, itp.)

Dlaczego warto rozważyć taką możliwość? Przede wszystkim ze względu na oszczędność nie tylko pieniędzy (dzięki zwolnieniu z opłacania ZUS i comiesięcznego rozliczania podatku dochodowego), ale także czasu i stresu związanego z ryzykiem popełnienia błędów formalnych. W przypadku użyczenia osobowości prawnej Fundacja nadzoruje wszelkie umowy zawierane przez przedsiębiorcę. Doświadczeni specjaliści z działu księgowego i prawnego dbają o to, aby każdy dokument był bezpieczny i jak najbardziej korzystny dla przedsiębiorcy.

Pieniądze zarobione przez przedsiębiorcę w czasie korzystania z osobowości prawnej Fundacji, dostępne są na jego osobistym subkoncie i stanowią budżet, którym może dowolnie dysponować (dokonywać zakupów, wypłacać wynagrodzenia itp.) W każdym momencie, gdy biznes będzie już sprawnie funkcjonował, przedsiębiorca może również zrezygnować z usługi i zarejestrować firmę jako oddzielną działalność gospodarczą.


Wróć do listy usług