Wysokie koszty, brak wsparcia, niepewność… Prowadzenie własnej firmy nie musi tak wyglądać! Jeśli wymarzony biznes jest dla Ciebie źródłem problemów, jest to jasny sygnał: czas pomyśleć o rozwoju w inkubatorze przedsiębiorczości.
W poniższym artykule przedstawimy Ci dziesięć sytuacji, w których warto rozważyć tę opcję — sprawdź, czy dotyczą one również Ciebie.
Koszty JDG są dla Ciebie za wysokie
Obowiązkowe podatki i składki spędzają Ci sen z powiek, a prowadzenie własnej działalności przestaje Ci się opłacać?
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: inkubator przedsiębiorczości pomoże Ci znacznie zminimalizować koszty prowadzenia firmy, a większość zarobionej kwoty trafi do Twojego portfela. Nie będziesz musiał płacić obowiązkowych składek, które znacznie uszczuplają zarobki przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Nie chcesz samodzielnie prowadzić księgowości
Mały błąd może dużo kosztować, dlatego niechęć do samodzielnego prowadzenia księgowości jest dość powszechnym zjawiskiem – podobnie jak zatrudnianie specjalisty, który przejmuje te obowiązki. Sęk w tym, że korzystanie z usług biura rachunkowego niekoniecznie się opłaca — wsparcie księgowe to wydatek rzędu kilkuset złotych, podczas gdy za pakiet usług w inkubatorze przedsiębiorczości zapłacisz jedynie 300 zł.
Potrzebujesz wsparcia mentorów
Jeśli masz pomysł na biznes, ale żadnego doświadczenia na rynku, szkolenia i konsultacje biznesowe pomogą Ci obrać właściwy kierunek. Nauczysz się zarządzać budżetem, wdrażać odpowiednie działania marketingowe i radzić sobie z trudnościami, które napotyka większość osób prowadzących własną firmę.
Co istotne, ze szkoleń oferowanych przez inkubator przedsiębiorczości możesz korzystać bez limitu. A jeśli będziesz potrzebował omówić problem w cztery oczy, raz w miesiącu przysługuje Ci bezpłatna konsultacja.
Czujesz się pewniej, gdy możesz poprosić o pomoc
Prowadzenie firmy jest o wiele łatwiejsze, gdy możesz korzystać z pomocy i doświadczenia osobistego opiekuna. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego każdemu z naszych beneficjentów przypisujemy koordynatora, który czuwa nad rozwojem biznesu i pozostaje w stałym kontakcie z osobą korzystającą z usług naszego inkubatora.
Nie jesteś pewny swojego pomysłu na biznes
Biznesy rozwijanie pod skrzydłami inkubatorów przedsiębiorczości to często firmy założone na próbę. Jeśli zastanawiasz się nad jednoosobową działalnością, ale boisz się, że nie poradzisz sobie w roli przedsiębiorcy, zawsze możesz sprawdzić siebie oraz swój pomysł. Z usług inkubatora możesz korzystać tak długo, jak potrzebujesz. Nawet jeśli po kilku miesiącach uznasz, że prowadzenie firmy nie jest dla Ciebie, po prostu zrezygnujesz – bez przeszkód i konsekwencji.
Chcesz uzyskać kompleksowe wsparcie
Jeśli planujesz rozwijanie swojego biznesu, ale nie masz wcześniejszego doświadczenia na rynku, nie musisz rezygnować ze swojego pomysłu – wystarczy, że skorzystasz ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci we wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem firmy.
Problem pojawia się w momencie, gdy na początkowym etapie Twoje zarobki są zbyt niskie, aby pozwolić sobie na opłacenie biura rachunkowego (ok. 300 zł/mies.), doradcy podatkowego (ok. 400/konsultacja), prawnika (ok. 300/konsultacja) czy specjalisty ds. marketingu (min. 400 zł/mies.). Stoisz przed trudnym wyborem: dołożyć do interesu i liczyć, że za kilka miesięcy stanie się rentowny, albo nie dokładać i mieć nadzieję, że uda Ci się samodzielnie zająć wszelkimi kwestiami i nie zaszkodzić własnej firmie.
Na szczęście nie musisz wybierać żadnej z tych dwóch opcji, gdyż istnieje trzecie rozwiązanie – tanie, łatwe i nieobarczone żadnym ryzykiem. Jest nim inkubator przedsiębiorczości, w którym zyskasz kompleksowe wsparcie za jedyne 300 zł miesięcznie.
Lubisz mieć stały kontakt z innymi przedsiębiorcami
Rozwijając swój biznes w inkubatorze przedsiębiorczości, masz szansę nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami. Wspólne szkolenia biznesowe, warsztaty i wydarzenia networkingowe – wszystko to dostępne jest bez limitu i dodatkowych kosztów. Partnerów biznesowych znajdziesz z kolei na Giełdzie Zleceń, czyli bezpłatnej platformie ogłoszeniowej.
Chcesz mieć pewność, że działasz zgodnie z prawem
Są sytuacje, w których nie obejdzie się bez pomocy prawnika — stworzenie regulaminu i polityki prywatności dla sklepu internetowego, weryfikacja zawieranej umowy czy wybór optymalnego rozwiązania. Konsultacje potrafią kosztować kilkaset złotych, co może znacząco uszczuplić Twój budżet w pierwszych miesiącach prowadzenia firmy. W inkubatorze przedsiębiorczości otrzymasz bezpłatną pomoc w kwestiach formalnych, co stanowi nieocenioną korzyść dla początkujących przedsiębiorców. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić cenne środki na inwestycje i rozwijanie swojego biznesu, a jednocześnie mieć pewność, że Twoja firma działa zgodnie z obowiązującym prawem.
Najważniejsze są dla Ciebie klarowne zasady
Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia. Nie wszystkie zasady są od razu oczywiste, przez co jesteś narażony na popełnienie błędów.
Na szczęście w inkubatorze przedsiębiorczości wszystko jest jasne i klarowne. Opłata preinkubacyjna pozostaje niezmienna niezależnie od Twoich zarobków – podobnie jak zasady korzystania ze wszelkich usług oferowanych przez ten podmiot.
Zależy Ci na dostępie do infrastruktury
Spotkania z klientami są integralną częścią Twojej pracy?
Warto zadbać o miejsce, w którym je przeprowadzisz. Jeśli zdecydujesz się na rozwój w inkubatorze przedsiębiorczości, możesz korzystać z sal konferencyjnych dostępnych w wybranym przez Ciebie oddziale. Dopóki nie przekroczysz dwudziestu godzin miesięcznie, nie poniesiesz dodatkowych kosztów.