Jeśli trafiłeś na ten artykuł, wiesz zapewne, że inkubatory przedsiębiorczości są coraz częściej wybieraną alternatywą dla JDG. Co jednak sprawia, że przedsiębiorcy decydują się na zamknięcie własnej działalności, aby rozwijać firmę pod ich skrzydłami? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
Pomoc na wyciągnięcie ręki
Wsparcie inkubatora nie kończy się na użyczeniu osobowości prawnej. Dołączając do jego struktury, trafisz pod opiekę koordynatora, czyli osoby, która wesprze Cię na każdym etapie prowadzenia biznesu. Stanie się on nieocenionym źródłem pomocy w wielu obszarach – finansowych, podatkowych i prawnych. Przejmie też odpowiedzialność za pomoc w rozliczeniach, zadba o zgodność z przepisami podatkowymi, rozwiązywanie zagadnień prawnych oraz wsparcie w negocjacjach i zawieraniu umów.
Dzięki temu wsparciu będziesz mógł skoncentrować się na prowadzeniu swojego biznesu, wiedząc, że nad wszystkimi aspektami czuwa profesjonalista.
Dostęp do profesjonalnych szkoleń
Zadaniem koordynatorów jest udzielenie Ci pomocy w sprawach bieżących. Czasami zdarza się, że to nie wystarczy, a Ty zaczynasz poszukiwać dalszych możliwości rozwoju. Z pomocą przyjdą Ci profesjonalni trenerzy biznesowi, czyli osoby, które w prosty i klarowny sposób przekażą Ci wiedzę lub pomogą stawić czoła trudnościom podczas indywidualnych konsultacji.
Jak wygląda to w praktyce?
W ramach pakietu inkubacyjnego możesz wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń, podczas których omówione zostaną wszelkie kwestie związane z rozwojem biznesu – od zarządzania finansami, przez kwestie marketingowe, po psychologiczne aspekty biznesu. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia, otrzymasz je na indywidualnej konsultacji dostosowanej do Twoich aktualnych potrzeb.
Większa wiarygodność
Prowadzisz działalność nierejestrowaną, co nie wzbudza zaufania Twoich potencjalnych klientów? Inkubator przedsiębiorczości pomoże Ci uporać się z tym problemem. Korzystanie z osobowości prawnej pozwala Ci na posługiwanie się jego danymi rejestrowymi – to daje klientom pewność, że mają do czynienia z wiarygodnym podmiotem.
Niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszelkie umowy zawierane pomiędzy Tobą a kontrahentem są weryfikowane przez dział prawny. Dzięki temu unikasz ryzyka i masz pewność, że wszelkie zapisy są korzystne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego kontrahenta.
Budowanie relacji biznesowych
Inkubatory przedsiębiorczości są miejscem, w którym będziesz mieć okazję do nawiązania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami. To nie tylko szansa na poszerzenie sieci kontaktów, ale także nawiązanie wielu ciekawych współprac i wymiany usług. Uczestnicząc w różnych wydarzeniach organizowanych przez inkubator — warsztatach, szkoleniach czy spotkaniach networkingowych — zyskasz możliwość pozyskania nowych partnerów biznesowych czy inwestorów. A jeśli preferujesz formę online, możesz skorzystać z Giełdy Zleceń, czyli specjalnej platformy, która pozwoli Ci nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami.
Nowe możliwości współpracy
Jeśli zastanawiasz się nad promowaniem własnego biznesu na szerszą skalę, inkubator przedsiębiorczości może Ci w tym pomóc. Współpracując z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUp, masz szansę rozwijać się na popularnych platformach sprzedażowych – na przykład Allegro lub Etsy. Możesz też korzystać z dodatkowych benefitów, które nie są dostępne dla osób prowadzących JDG — na przykład karty Multisport lub pakietu Luxmed.
Dostęp do infrastruktury
Przed Tobą ważne spotkanie z klientem?
Nie musisz gorączkowo poszukiwać miejsca, w którym go zorganizujesz. Jeśli korzystasz ze wsparcia inkubatora, bez problemu wynajmiesz jedną z profesjonalnych sal konferencyjnych zlokalizowanych w samym sercu miasta. W Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUp możesz robić to bezpłatnie, dopóki nie przekroczysz limitu, który wynosi dwadzieścia godzin miesięcznie. W praktyce możesz więc spotykać się z kontrahentami w każdy dzień roboczy. Profesjonalne środowisko spotkań pozwoli Ci nie tylko przeprowadzić efektywną rozmowę, ale też wywrzeć pozytywne wrażenie na Twoich klientach. A to już połowa sukcesu!
Łatwiejsze promowanie biznesu
Dołączając do Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój Startup, zyskujesz nie tylko wsparcie w rozwoju biznesu, ale także możliwość dotarcia do szerszego grona potencjalnych klientów. Fundacja często organizuje różnego rodzaju wydarzenia networkingowe, które stanowią doskonałą okazję do promocji.
Jedną z opcji są spotkania networkingowe, podczas których masz szansę przedstawić swoją firmę innym przedsiębiorcom oraz osobom zainteresowanym daną branżą. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz promocji swoich produktów lub usług.
Wolisz promować swoją firmę w świecie online? Nie ma problemu! Możesz wystąpić w podcaście StartUp Generation i opowiedzieć o swojej drodze do sukcesu, dzieląc się cennymi wskazówkami i doświadczeniami ze słuchaczami. To świetny sposób na budowanie świadomości marki oraz pozyskiwanie potencjalnych klientów.
Wsparcie marketingowe i IT
Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, wiesz zapewne, że nie obędzie się bez dobrze opracowanej strategii marketingowej i witryny, która pozwoli Ci zareklamować usługi w świecie online. Koszty tych usług mogą być jednak zaporowe – szczególnie jeśli jesteś na początkowym etapie kariery. Na szczęście w inkubatorze przedsiębiorczości możesz liczyć na preferencyjne ceny, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła bez ponoszenia zbędnych kosztów.
W inkubatorze przedsiębiorczości zyskujesz:
- osobistego opiekuna (koordynatora),
- darmowe szkolenia biznesowe,
- dostęp do biur i sal konferencyjnych,
- nowe możliwości współpracy,
- możliwość promowania biznesu.