Czy wiesz, że własna firma to nie zawsze duże ryzyko i długoterminowe zobowiązania? Korzystając z pomocy inkubatora przedsiębiorczości, możesz przetestować swój pomysł na biznes i sprawdzić, jak odnajdujesz się na rynku. Co istotne, nie musisz martwić się limitem maksymalnych przychodów, który obowiązuje w przypadku prowadzenia działalności nierejestrowej.
Jeśli nigdy nie miałeś styczności ze światem biznesu, lecz pomimo tego rozważasz otworzenie własnej firmy, nie jesteś jedyny. Sukces może osiągnąć każdy: zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i nowicjusze, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku.
- Pamiętaj, że doświadczenie i dobry pomysł nie dają gwarancji sukcesu - na liście upadłych firm znajdują się zarówno te nieprzemyślane, jak i założone przez milionerów.
Dlaczego pomysł na biznes warto przetestować?
Istnieje wiele powodów, dla których nie warto od razu decydować się na zakładanie JDG.
Po pierwsze, prowadząc własną działalność, będziesz musiał samodzielnie zajmować się formalnościami, w tym również kwestiami księgowymi i prawnymi. Na samym początku łatwo popełnić błąd, z kolei zatrudnienie księgowej i opłacenie usług prawniczych do dodatkowe koszty. Jeśli zdecydujesz się na rozwój w inkubatorze, prowadzeniem księgowości zajmą się wykwalifikowani specjaliści. Zyskasz też dostęp do wielu dodatkowych usług, m.in. wsparcia prawnego i szkoleń biznesowych.
Po drugie, jednoosobowa działalność gospodarcza wiąże się z koniecznością płacenia obowiązkowych podatków i składek, a więc zarobiona przez Ciebie kwota ulega znacznemu uszczupleniu. Niestety, nie istnieje żaden sposób, który pozwoliłby na „obejście” obowiązujących przepisów – jeśli więc zależy Ci na zwiększeniu faktycznego dochodu, warto rozważyć firmę na próbę w inkubatorze przedsiębiorczości. Jedynym kosztem, jaki poniesiesz, będzie opłata preinkubacyjna – w przypadku Fundacji Twój StartUp wynosi ona 300 zł.
Po trzecie, zawieszenie lub likwidacja działalności to wiele formalności, podczas gdy zrezygnowanie z usług inkubatora przebiega bezproblemowo. Jeśli stwierdzisz, że Twój biznes nie przynosi oczekiwanych zysków lub nie odnajdujesz się na rynku, możesz złożyć wypowiedzenie i „zamknąć” swoją firmę.
Firma na próbę – nie tylko dla początkujących przedsiębiorców
Inkubatory przedsiębiorczości to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i osoby prowadzące własne firmy. Co istotne, w obu przypadkach koszty pozostaną niezmienne.
- Założenie firmy na próbę w inkubatorze przedsiębiorczości daje wiele korzyści, m.in:
- wsparcie prawne, księgowe, marketingowe i biznesowe,
- bezpłatne szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe,
- dostęp do infrastruktury (sale konferencyjne i przestrzenie biurowe w preferencyjnych cenach),
- redukcję kosztów - za prowadzenie firmy zapłacisz jedynie 300 zł.
- możliwość "zamknięcia" firmy bez żadnych konsekwencji.
Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na rozwój w inkubatorze przedsiębiorczości.